Share | 
 

 Regulamin forum STADOPSÓW

Go down 
AutorWiadomość
Jaqen H'ghar
Administrator
avatar

Male Liczba postów : 189
Join date : 13/09/2014
Age : 28

PisanieTemat: Regulamin forum STADOPSÓW   Sob Wrz 13, 2014 5:02 pm

Witaj na forum STADO PSÓW ©.
Jak każdą tak dużą społeczność, nas też wiąże regulamin. Jeżeli jesteś tu po raz pierwszy, masz obowiązek go przeczytać - zobaczysz, to wcale nie zajmie tak dużo czasu, zwłaszcza że zasady niewiele różnią się od tych na innych forach i kulturalnemu człowiekowi większości z nich nie trzeba wyjaśniać. A jeśli byłeś już tu wcześniej, wystarczy, że będziesz śledził aktualizacje, o których będziesz regularnie informowany w ogłoszeniach. Regulamin przeczytaj przed rejestracją*.


~~~
Dla: UŻYTKOWNIKA.


  1.1 W skład administracji wchodzą ludzie, którzy są na tym forum nie od dziś i dlatego w kwestii znajomości zasad polegaj na nich. Fakt, nie zawsze muszą mieć rację - w końcu to zwykli ludzie uczący się na błędach. W takim wypadku zwróć im uwagę. A jeśli masz jakieś pytania, śmiało - napisz do nich. Na pewno część z nich mogą rozwiązać także inni użytkownicy.
  1.2 Zakazane jest rozpowszechnianie treści niecenzuralnych (pomijając drobne przekleństwa na fabule używane z umiarem [notoryczne mogą być karane]), propagujących homoseksualizm lub satanizm.
  1.3 Nie wolno umieszczać na stronie flood'ów, warez'ów oraz spamu.
  1.4 Wszelka reklama stron internetowych w innych miejscach niż przeznaczona do tego WYMIANA BANNERAMI jest karana. Jeśli użytkownik wyraźnie poprosił o adres, można mu go oczywiście wysłać na PW. Można także reklamować strony w podpisie, jednak ta opcja jest dozwolona jedynie dla osób z liczbą postów większą niż 500.
  1.5 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum - będą one, rzecz jasna, kontrolowane, jednak nie da się mieć na oku wszystkiego. Nie rozwiązuje również osobistych kłótni, które prosimy prowadzić poza forum lub nie prowadzić ich wcale. To forum ma być przyjemnością!
  1.6 Punkt niby oczywisty, ale go nie opuszczę: nie można wyśmiewać się z czyichś wierzeń, poglądów czy stylu życia.
  1.7 Należy szanować każdego bez względu na jego wiek, rangę, status oraz wszelkiego rodzaju inne kryteria. Wszyscy jesteśmy ludźmi po drugiej stronie ekranu i mamy uczucia, które łatwo zranić.
  1.8 Tuż po rejestracji wypada zapisać się do jednej ze sfor i, przede wszystkim, przeczytać to, co niezbędne do rozpoczęcia gry. Jesteśmy świadomi tego, że nasze FAQ jest bardzo obszerne, dlatego nie musisz czytać od razu wszystkiego. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wejdź TU.
  1.9 Nick może składać się zarówno z jednego wyrazu, jak i kilku członów, jednak zabronione są nicki zawierające wulgaryzmy, pisane falą (nIcK) lub mające w sobie nieuzasadnione znaki typu !@#$%^&*.
  1.10 Avatary i loga muszą przedstawiać psowate, bo i gatunkiem naszej postaci musi być psowaty. Rozmiar avataru nie może przekraczać 300 pix szerokości, a loga 500 pix. Wysokość jest raczej bez ograniczeń, jednak uprasza się o nie przesadzanie. Na każdym zestawie lub w odpowiednim polu profilu powinno widnieć imię i nazwisko/nick autora zdjęć.
  1.11 Zabronione jest przesyłanie wynagrodzeń z jednego konta na drugie, dozwolone jest za to fabularne przekazywanie Magicznych Przedmiotów (lecz nie dla samego siebie). Punkt ten ma chronić przed powstawaniem kont-skarbonek i kont-herosów.
  1.12 Jeśli chodzi o karanie użytkowników za różnego rodzaju wykroczenia i niepodporządkowanie się ogólnie przyjętym zasadom, kary w postaci np. ostrzeżeń, punktów ujemnych, likwidacji części wynagrodzeń, zamknięcia tematu czy banicji, wyznacza je administrator w zależności od rodzaju przewinienia.


~~~
Dla: KREOWANEJ POSTACI.


  2.1 Nie wolno przebywać w dwóch miejscach równocześnie, zachowajmy chociaż te resztki realizmu, mimo faktu, że ta kraina jest całkowicie wyrwana z prawdziwości szarego świata.
  2.2 Można w jednym poście wejść do tematu i z niego wyjść, tyczy się to jednak sytuacji, kiedy postąpienie inaczej jest niewygodne i byłoby zwykłym nabijaniem postów.
  2.3 W miejscach, w których jest zakaz porywania (czyt. legowiska)  jest również zakaz zaplanowanych walk. Drobne potyczki mogą się tam odbywać.
  2.4 Dozwolone jest odwiedzanie terytoriów innych sfor, jednak zawsze istnieje ryzyko, że jego właściciele nie są przyjaźnie nastawieni do nieznajomych. Mogą stamtąd zaciągnąć nieproszonego gościa do lochów pod warunkiem faktycznego porywania (wyjątkiem są legowiska, w których nikt nie ma prawa porywać bez względu na wszystko).
  2.5 Zasady odejścia ze Sfory są wewnętrzną sprawą, każda sfora ustanawia swoje zasady.
  2.6 Obowiązuje tu cenzura. Każde staranie się o szczeniaki powinno być nią opatrzone, opisane w sposób delikatny bądź - ewentualnie - odbywać się przez PW. Istnieje bezwzględny zakaz uprawiania cyberseksu, który nie ma na celu przedłużenia linii rodu.
  2.7 Walką można nazwać sytuację, kiedy dwa psy walczą ze sobą dłużej niż cztery posty. Jeśli nie jest ona zaplanowana, mogą się do niej włączyć inni.  Aby uśmiercić postać nie jest potrzebna na to zgoda użytkownika czy administratora, uśmiercić czyjąś postać można pod czujnym okiem MG. Więcej na temat walk i porywań - TUTAJ
  2.8 Osoby, które zarejestrowały się na forum po raz pierwszy (dotyczy się to użytkownikó a nie kont), mają tygodniową ulgę od porywania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sam prosi się o porywanie, na przykład wchodząc do cudzych lochów.
  2.9. Dla przypomnienia: zakazane jest trwałe okaleczanie postaci podczas niezaplanowanych walk! Kiedy walkę ocenia MG, ma on prawo stwierdzić, czy dany ruch zaprowadził większe uszkodzenia w przeciwniku. Tylko on ma taką władzę.Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Nie może tego jednak robić dla własnej korzyści, a o każdej zmianie użytkownicy muszą być poinformowani.
Ostatnia aktualizacja: --- (---)


___________________________________________________________________________________________

  * Nie ma tu żadnych ukrytych haseł, którymi trzeba potwierdzić fakt  przeczytania regulaminu - jeżeli nie chcesz go czytać, nie czytaj. Pamiętaj jednak o tym, że mogą się z tego wywiązać różne konsekwencje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin forum STADOPSÓW
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: REGULAMIN-
Skocz do: