Share | 
 

 Święta

Go down 
AutorWiadomość
Rigardo
Dorosły pies
avatar

Male Liczba postów : 32
Join date : 14/11/2014

PisanieTemat: Święta   Pią Lis 14, 2014 11:26 pm

Święto zawarcia sojuszu - 18 kwietnia
W ten dzień Sfora Ognia i Sfora Wody ofiarują sobie upominki. Stada naradzają się, co mają dać. Odbywa się również wspólna impreza, bądź misja.

Święto Morskiego Oka - 24 maja
Święto to trwa całą noc. Psy tańczą i pieką kiełbaski nad ogniskiem. Następnie odbywają się wspólne gry i zabawy w wodzie. Wszyscy śpią pod gołym niebem, a rano obdarowują się prezentami.

Święto Srebrnego Nieba - 13 czerwca
Raz na rok niebo w krainie psów przybiera kolor srebrny. Jest to święto kilkudniowe. Wtedy z miejscowych rzek, jezior, mórz wyłaniają się rusałki i wodne cienie, dotąd skryte w czeluściach wody. Ukazują się tylko swoim pobratymcom - wodnym psom. Razem odprawiają obrzędy, coś na kształt sabatu czarownic. Każdy z uczestników przynosi swoje dzieło (poemat, pieśń, jakąś rzecz, etc. związaną oczywiście z wodą). Przez cały czas tańce, śpiewy i zabawa. Ma to na celu integrację członków Sfory Wody, zbliżenie ich do siebie. Po całej zabawie stworzenia wybierają jednego członka stada, który może przejąć moce po jednej z rusałek lub wodnych cieni.


Święto Wody - 9 lipca
W ten dzień wszystkie psy z Sfory Wody zbierają się nad dużym zbiornikiem wodnym (jaskinia piratów, wodospad, strumień) i odbywa się wielkie kąpanie, bez wyjątków. Następnie wybrane przez ogół psy, biorą udział w wodnych konkursach, sędziowanych przez Alfy:
* taniec w wodzie,
* wyścigi pływackie (styl dowolny),
* wodna piosenka (czyli kto najładniej bulgocze),
* upijmy się (czyli kto zdoła wypić najwięcej wody),
* piłka wodna (mecz sędziowany przez jedną z Alf),
* Miss i Mister mokrego futra.

Święto Szmaragdowych Jezior - święto na cześć Boga wody - 15 sierpnia
Dzień radości i wielu obrządków na cześć Ferrusa. Obowiązkowe uczestnictwo. W owe święto składa się najróżniejsze dary Ferrusowi, modli się, a także poznaje historie naszego Bożka.
Psy zbierają się nad skupiskiem jezior, gdzie tańczą i bawią się do białego rana.
Ma miejsce wodny "chrzest", jako błogosławieństwo przez Ferrusa.

Święto Bursztynowych Plaż - 3 września
Alfy rozrzucają w ten dzień po wszystkich terenach Sfory Wody bursztyny.
Każdy pies może zebrać nieograniczoną ilość bursztynów. Po skończonym "rozdawaniu" Alfy przeliczają bursztyny. Trzy osoby, które będą mieć najwięcej kamieni, zwyciężają i dostają od Alf nagrody w różnych postaciach. Wieczorem odbywa się impreza w Jaskini Piratów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Święta
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: SFORA WODY :: TABLICA INFORMACYJNA :: INFORMACJE O SW-
Skocz do: