Share | 
 

 Porywanie

Go down 
AutorWiadomość
Jaqen H'ghar
Administrator
avatar

Male Liczba postów : 189
Join date : 13/09/2014
Age : 28

PisanieTemat: Porywanie   Pią Gru 05, 2014 9:00 pm


  Czas trwania porywania to kwadrans. Początek wyznacza zarzucenie pierwszych lin*. Każdy post świadczący o dorzucaniu lub zrywaniu lin po minięciu wyznaczonych na łapankę piętnastu minut jest automatycznie unieważniony. Na końcu liny są podliczane - jeżeli porywaczom się nie udało, ofiara może uciec, a jeśli szczęście im dopisało, zostanie zaciągnięta do lochów, w którym będzie zmuszona spędzić trzy dni. W razie jakichkolwiek problemów dotyczących porywań można zgłosić się do jednego z MG lub Administratorów, którzy na pewno rozwiążą kłopot. Tak, wiem, niewiele wam to powiedziało... ale, wbrew pozorom, porywania wcale nie są tu bardzo skomplikowane. Już się zabieram do tłumaczenia:


   1. Stada dzielą się stereotypowo na dobre [ Sfora Lasu ], neutralne [ Sfory Wody, Ognia i Śniegu ] oraz złe [ Sfory Mroku, Ciernia oraz Demonów ], co zapewnia im harmonię. Sfora Lasu tak jak inne, może porywać.

   2. Dozwolone są tzw. rangi nietykalne - trzeba jednak pamiętać o zasadzie, że jeżeli ktoś nie może być porywany, on sam również nie porywa. - max 2 rangi nietykalne na Sforę.

   3. Nie istnieje żaden immunitet dla suk w ciąży ani szczeniąt, lecz w ich przypadku pobyt w lochach jest skrócony do jednego dnia zamiast trzech.

   4. Zakazane jest porywanie osób, które nie napisały posta od godziny, a ich postacie dalej tkwią na jakimś terytorium; zwykle oznacza to, że nie byli w stanie z nich wyjść z przyczyn życiowych. Nie wolno również łapać użytkownika, który pod wiadomością fabularną zamieścił informację „zaraz wracam (z/t)” lub w tym stylu, czy postać śpi na danym terenie. Przy okazji - wiecie, że nie można edytować postów W TRAKCIE porywania, prawda? ; ) Jeżeli wystąpił jakiś poważny błąd, napiszcie to w poście pod postem, nic się nie stanie. Literówki poprawicie sobie później.

   5. Osoby, które zarejestrowały się na forum po raz pierwszy, posiadają ulgę od porywania na okres tygodnia. - dotyczy użytkowników, nie postaci.

   6. Porywanie, jak i pomaganie porywanym jest dozwolone nieograniczoną ilość razy na dzień.

   7.
   Moce rang podczas porywania są ZAKAZANE.

   8. Zabronione też jest pomaganie samemu sobie podczas porywań swoimi kontami! IP będzie sprawdzane, a w razie złamania zakazu dany użytkownik zostanie ukarany i oczywiście trafi do lochów. Ogólnie jedno porywanie = jedno Twoje konto. Więcej Twoich postaci nie może brać w nim udziału.

   9. Podczas tortur nie można trwale okaleczać, odebrać więcej niż 40 punktów życia i - przede wszystkim - NIE WOLNO ZABIJAĆ. Tak to hulaj dusza. Jeśli chodzi o gwałty, odpowiedź jest jasna: są dozwolone, a jeżeli suka miała ruję, zachodzi w ciążę (może poronić w wyniku tortur lub choroby, ale o tym decyduje TYLKO I WYŁĄCZNIE MG, nikt inny), z której szczenięta idą do stada porywacza. Porwani czerpią jednak również korzyści z pobytu w lochach - muszą oni za niego otrzymać od 1 do 3 punktów doświadczenia (o tym decyduje opiekun, który obserwował aktywność swojego podopiecznego).

   10. W kwestii wypuszczenia po odsiadce - ma do tego prawo każdy członek stada. Warunkiem jest upewnienie się, że ofiara była w lochach wystarczająco długo. Torturowanie to sprawa indywidualna dla sfory - jedne pozwalają na to wszystkim swoim przedstawicielom, inne ograniczają ten przywilej do opiekuna/ów [ porywacza/y ] i członków aktualnej władzy. Więźnia można wykupić. Za co i jakiej wartości... cóż, o tym już ewidentnie decydują Alfy przeciwnych stad. Są też specjalizacje i rangi dodatkowe pozwalające uwolnić kogoś z lochów. Każda powinna być zatwierdzona przez Głównego Administratora.

   11. Uwierzycie, że te dziesięć punktów to takie mało znaczące bzdury, a całą kwintesencję porywania uda mi się zamieścić w jednym? To tylko dowodzi temu, jakie to łatwe. Tak więc (wiem, wiem, moja polonistka robi facepalma) trzeba sobie upatrzyć ofiarę, która nie jest z naszego stada lub ze stada połączonego sojuszem (względnie paktem... najpierw przejrzyj warunki paktu, może dopuszczają łapanki?) i sprawdzić, czy znajduje się na terenie, które nie jest chronione zakazem porywania. Jedynym miejscem bezpiecznym od porywania ZAWSZE są legowiska). Uwaga, zaczynamy. Napisz post, w którym zarzucasz liny na konkretną postać. Dozwolone jest porywanie grupowe, ale pamiętaj, że ofierze również mogą przyjść z pomocą. Na szczęście wtrącać się w waszą łapankę mogą jedynie osoby ze stad, które są powiązane z waszymi sforami. Podczas jednego porywania można tylko raz zarzucić ORAZ zrzucić daną ilość lin. Jeżeli wszystkie liny zostały zerwane, a ktoś zarzuci je na innego osobnika, wtedy porywanie zaczyna się od nowa, więc to naturalne, że w jednym temacie nie może się toczyć więcej niż jedna łapanka równocześnie. Aha, i gdybym zapomniała, już taka mniej istotna sprawa - pod koniec każdego miesiąca liczona jest ilość porwanych w danych stadach. Sfora, której uda się złapać najwięcej osobników otrzymuje jakąś nagrodę, więc warto.

Złamanie jakiegoś punktu regulaminu grozi anulowaniem wszelkich postów oraz kary w postaci umożliwienia zabrania danego osobnika wcześniej do lochów lub - w drugim przypadku - uwolnienia danego osobnika.

_____________________________________________________________________________________________

  * Każda ranga stadna ma przydzieloną konkretną liczbę lin, które może zarzucić lub zerwać z innego osobnika. Wyjątkiem są Samotnicy, Wygnańcy oraz szczenięta. Wygnańców, jako osobników bez żadnych praw, MOŻNA PORYWAĆ WSZĘDZIE (wyjątek: legowiska) BEZ WZGLĘDU NA ZAKAZY PORYWANIA.


edit by Ishyria (19.12.2013r.)

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Porywanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: OPIS GRY :: PORYWANIE I WALKA-
Skocz do: