Share | 
 

 Blizny

Go down 
AutorWiadomość
Levi
Pomiot Ciernia
avatar

Male Liczba postów : 229
Join date : 09/11/2014
Skąd : Underground City

PisanieTemat: Blizny   Sob Gru 06, 2014 6:06 pm

W dawnych czasach, kiedy Ciernie dopiero zaczynały swe istnienie, nie były tak waleczne, tak potężne i obleczone cieniami wrogiego majestatu. Nie wiedziały, od czego zacząć i na czym skończyć. Nie miały doświadczenia w boju oraz nie wiedziały, jakim sposobem rozrastać sforę tak, by stała się tą najwspanialszą. Szyszymora nie była zadowolona ze swych poddanych, dlatego też każdego z nich postanowiła ukarać, ale i jednocześnie wzmocnić. Nakazała im stawić się o określonej porze w świątyni, gdzie każdego z psów naznaczyła blizną - jednakże we wszystkie rany oddała cząstkę swej mocy. Psy dzięki temu uzyskały różne zdolności, a ich męstwo wzrosło wyraźnie. Od tego czasu, gdy postanowiły ujawnić się na terenach niezajmowanych przez żadną ze sfor, poniżały i przewyższały każdego z kundli, jakie odważyły się im przeciwstawić, czy choćby uczynić cokolwiek niepodobającego się któremuś z Ciernistych. Teraz Szyszymora powróciła do zwyczaju piętnowania. Każdy wybraniec jest nacinany, teraz jednak w formie nagrody. Ceremonia odbywa się w świątyni. Kiedy bóstwo zajęte jest swoimi sprawami, kontaktuje się z którymś z Kapłanów, aby to ten nagrodził psa.
A oto spis wszystkich blizn i ich właściwości:

Blizna Kanashimi - kreślona jest po prawej stronie pyska. Blizna ta umożliwia jej posiadaczowi posługiwanie się wszelakimi atakami, które oddziałują na psychikę przeciwnika, tj. manipulacja emocjami (możliwość użycia 3 razy w miesiącu), iluzja bólu, którą może wpędzić osobnika w dowolną fobię (możliwość użycia 2 razy w miesiącu) oraz ma zdolność czytania w myślach innych. Blizna oczywiście jest także wielkim zobowiązaniem, gdyż podczas jej powstawania kapłan/Szyszymora wstrzykuje w bliznę jad, który zaczyna działać, jeśli dany osobnik zdradzi sforę, odchodząc do innej. Jad ten powoduje, że w miejscu blizny powstaje silne oparzenie [-10pkt. życia], które stale sprawia naznaczonemu ból i pozostawia po sobie trwały, szpecący ślad.
Napiętnowany: ---

Blizna Unmei - blizna kreślona jest na lewej przedniej łapie. Trzy linie, które w rzeczywistości obrazują kolce, usytuowane są dookoła łapy naznaczonego nią posiadacza. Blizna ta umożliwia panowanie nad światem zmarłych. Posiadacz jest w stanie rozmawiać z duchami oraz przyzywać zmarłych do pomocy sobie. Pomimo tego, że służebne 'zombie' łatwo jest pokonać, to ich każdy atak odbiera przeciwnikowi 5 punktów życia. Na raz może przywołać maksymalnie 6 umarłych i może zrobić to jedynie 3 razy w miesiącu. Podczas naznaczania danego Ciernistego tą blizną, kapłan/Szyszymora umieszcza w niej substancję, która uwalnia się po opuszczeniu sfory lub zdradzie jej, wywołując trwały paraliż napiętnowanej łapy, zaś blizna naturalnie znika.
Napiętnowany: ---

Blizna Tenshi - kreślona jest na prawym poliku. Naznaczony nią zostaje obdarzony przez Szyszymorę czarnymi, błoniastymi skrzydłami, gdzieniegdzie oblepionymi czarnymi piórami, przypominającymi skrzydła demona, które pojawiają się na żądanie, a także jest w stanie zapanować nad cierniami, które podczas oplecenia się wokół ciała przeciwnika zaczynają płonąć smolistym ogniem, który jest w stanie pozbawić ofiary nawet do 50 punktów życia. Z tego ataku posiadacz blizny może skorzystać jedynie dwa razy w miesiącu. Konsekwencją posiadania blizny po zdradzie czy opuszczeniu sfory są rany, które pojawiają się na łopatkach, jako pozostałość po wyrwanych skrzydłach. Rany te nie goją się i co tydzień napiętnowany traci 5 punktów życia, zaś o swoje życie musi uparcie walczyć, znajdując środki odnawiania go. W tym wypadku blizna także znika.
Napiętnowana: Insane

Blizna Akimi - kreślona w miejscu, gdzie powinno znajdować się serce Ciernistego psa. Sprawia, że świeże rany przedstawiciela naszej sfory zrastają się i zabliźniają. Uzupełnia stracone punkty życia do wyznaczonego maksimum. Również zabija zmęczenie i przez dwie godziny po użyciu znaku pies czuje się wypoczęty i gotowy do działania. Po zdradzie Ciernistych, blizna staje się niewidoczna, jednak zdaje się wżerać w serce swego posiadacza wypalając co dzień głęboką dziurę, co odejmuje 10pkt. życia na tydzień.
Napiętnowana: ---

Blizna Zeuro - Bliznę tę kreśli się na łopatce. Dzięki niej pies może spowodować u przeciwnika ból, czyli sprawić że rywal czuje jakby jego ciało od środka oplatały ciernie i miażdżyły wszystko. Tą moc można używać maksymalnie dwa razy w miesiącu, ma w sobie także coś w rodzaju trucizny, która powoli zabija zdrajcę Sfory Ciernia, powodując nieustanne krwawienie wewnętrznych organów. -5pkt. życia na tydzień. Sama blizna znika.
Napiętnowany/a: ---

Blizna Roishi - bardzo rzadka blizna, kreślona pod lewym okiem. Powoduje u przeciwnika krwawienie ślepi, a bez szybkiego zainterweniowania uzdrowiciela - ślepotę. Gdy naznaczony zdradzi sforę, do końca życia będzie towarzyszyło mu pieczenie w okolicach źrenic, co znacznie utrudni mu widzenie, a po czasie będzie miał silne halucynacje, które mogą doprowadzić go do jakiejś fobii [alfy sfory decydują z czym związane są majaki zdrajcy i przesyłają mu tę informację na PW oraz wklejają informację o danej fobii w profilu]. Blizna z kolei i w tym wypadku znika.
Napiętnowany: ---

Blizna Anata Soka - Tą blizną są pieczętowani najbardziej oddający się sforze powiernicy, byle pies nie śmiałby jej nosić gdyż ta wypaliłaby mu skórę na łbie odejmując 10 punktów życia. Owa blizna jest osadzana na czołach ciernistych by była noszona z dumą i świadczyła o ich potędze. Jednak jak każde posiada moc, pradawną moc jeszcze wskrzeszaną przez pierwsze cierniste psy w podzięce Szyszymorze. Moc blizny ujawnia się na jego żądanie i w czasie gdy jest zły, krew płynąca z jej okowy ma niszczący wpływ na okolicę, każdy przebywający wówczas w tym samym miejscu co posiadacz tego znaku pozbywa się 40 punktów życia, ta krew spływa po pysku psa z zawrotną szybkością na ziemię i wpełza na ciała potencjalnych ofiar drążąc dziurę do żył, nawet gdy jest porywany może użyć owej blizny i dla swej korzyści upuścić życia z napastników. Gdy członek odważy się opuścić cierniste szeregi lub zdradzić je blizna wypala mu się na łbie odbierając 20 punktów życia oraz słuch, a sama znika.
Napiętnowany: ---

Oczywiście możliwym jest, by odwrócić konsekwencje negatywnego działania blizn na zdrajcach, jednakże tylko, jeśli powróci się do Sfory Ciernia!

_________________

Theme | Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Blizny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: SFORA CIERNIA :: TABLICA INFORMACYJNA :: RANGI ORAZ WYNAGRODZENIA-
Skocz do: