Share | 
 

 Dzieci Szyszymory

Go down 
AutorWiadomość
Levi
Pomiot Ciernia
avatar

Male Liczba postów : 229
Join date : 09/11/2014
Skąd : Underground City

PisanieTemat: Dzieci Szyszymory   Sob Gru 06, 2014 6:07 pm

[...]Szyszymora miała siedmioro dzieci. Każde z nich, choć urodzone w tym samym dniu, różniło się od swego rodzeństwa pod różnymi względami. Imiona ich to; Chaos, Pustka, Czeluść, Nicość, Bezkres, Nieskończoność i Czas. Choć imiona mają pod takim, a nie innym względem bardzo do siebie podobne, to i tak z podobieństwem u nich różnie. Chaos, Pustka, Nicość  były siostrami, Nieskończoność, Czeluść, Bezkres i Czas zaś są braćmi.
Szyszka zesłała ich dusze na ziemię, by tam mogli wcielić się w ciała Ciernistych tym samym tworząc z nich istoty bliższe bóstwu i swego rodzaju przekaźniki. Szyszymora bowiem miała na celu zsyłanie swym dzieciom różnorakich widzi. Jedne tyczyły się jej przybycia na ziemię, inne czekającego psy zagrożenia, a jeszcze inne.. Żadnego konkretnego przekazu nie miały. Wizje całościowe lub urywane mają na celu przepowiedzenie wydarzeń, które 'muszą' się zdarzyć, acz dotyczą tylko SC. Wizja może dotyczyć nadejścia Szyszki co równoznaczne będzie z tym, że Szyszce będzie trzeba zanieść dary do kaplicy. Co zaś tyczy się zagrożenia niewiadomego... Ma to na celu zrobienie po prostu misji i owego zagrożenia przepędzenie.

Chaos była wilczycą kruczoczarną, a tyczyło się to zarówno jej futra jak i oczu. I sierść i oczy dawały odczucie pustki, której nie da się zapełnić żadnym, choćby najbardziej jaskrawym światłem. Jako urodzona najwcześniej, jednakże nie mianowana się najstarszą, była patronką szulerów, złodziei, a nawet kłamliwych zdrajców krwi. Chaos przeto lubowała się jedynie w źle objawiającym się przez kłamstwo, nie obchodziło ją jednak, kto owe zło raczy popełniać. Mocą Chaosu była wszechogarniająca destrukcja, zarówno stworzenia jak ich roślinności, którą może posłużyć się raz na miesiąc i utrzymywać się ona będzie na zaatakowanym terenie przez 7 długich dni. Jednakowoż, to panowanie nad słabościami i lękami innych wybrała na swój atut, czym też niejako się wsławiła. Potrafi je kontrolować [słabości/lęki] niezależnie od woli ofiary przez 4 długie posty, a skłonna jest czynić to często, bo raz w tygodniu.
Posiadacz: ---

Pustka była wilczycą o maści szarej z oczami w kolorze dwóch rubinów. Pustka powstała zaraz po swej siostrze - Chaosie - i wszystko czego Chaos się dotknęła, Pustka musiała się pozbyć. Uważana jest za patronkę samotników, osób pogrążonych w egoizmie. Sprawuje piecze nad skrytymi, zamkniętymi w sobie oraz mściwymi osobami. Pusta przeto lubuje się w bycie, którego nie może ogarnąć żadne oko posiadane przez istotę śmiertelną. Jej moce opierają się na niszczeniu przedmiotów, w każdym tego słowa znaczeniu. Czym także posługuje się chętnie i często, bo raz w tygodniu. Nie może jednak zniszczyć przedmiotu znacznie od siebie masywniejszego. Jednakże podstawową jej zdolnością jest usuwanie wspomnień z danego psa i osób, które kiedykolwiek miały z nim styczność. Jednostkę pozbawia pamięci na okres dwóch tygodni, jednak uczynić jest to w stanie raz na miesiąc.
Posiadacz: ---

Czeluść przeto najjaśniejszej maści ze wszystkich swych sióstr była. Futro jej w kolorze niczym pierwszy śnieg spadły w roku, a oczy jak czyste letnie niebo. Nie wolno jednak zwieść się jego łagodnemu obliczu, gdyż charakter ma on wielce do rodziny podobny! Patronką jest on osób chciwych, materialistów owładniętych rządzą coraz to nowych, cenniejszych rzeczy, a także morderców. Czeluść lubuje się w źle nieskalanym i ogarnia się ciemnością, którą roztacza nad swymi sługami, i która jest im domem.  Zdolności Czeluści to wciąganie do takiego miejsca w czasoprzestrzeni gdzie sens twego bytu się urywa. Nie istniejesz, a tkwisz tam niezmiennie przez okres 5 postów. Wyrzucenie do tego wymiaru sporo kosztuje, dlatego Czeluść używa tej zdolności wyłącznie raz na miesiąc. Za podstawową zdolność wybrała sobie tworzenie iluzji przestrasznych, czyli ogarniających cały teren na którym obecnie się znajduję. Fantasmagoria utrzymuje się przez okres 3 postów, jednak można ją stosować raz na tydzień.
Posiadacz: ---

Nicość wilczycą o maści brązowej była z oczami szarymi, niczym każdy napotkany kamień. Nicość ostatnią z przeklętych sióstr była, jednak nie była przez to najsłabszą. Zwała się patronką tych porzuconych, najbardziej skrzywdzonych przez los i pałających czystą zemstą. Nicość jako jedyna lubowała się w każdym aspekcie zła, począwszy od jego prawdziwej, pierwotnej formy, aż do wszechogarniającej ciemności. Nicość dzięki swym mocom, umiała wytrącać czas z jego naturalnego rytmu, pozbawiając go przy tym bytu we wszechświecie. Tym samym sprawiała, że pewny fragment zostaje po prostu "wycięty", a obecne obok niej psy doznają amnezji. Posłużyć się tym może raz na dwa miesiące, bo skutki są nieodwracalne. Jednakże jej mocą podstawową było delikatne panowanie nad materią przedmiotów i istot żywych. Jest w stanie "wstrzymać" rozwój jakiejś rośliny lub też przywrócić przedmiotowi jego wygląd sprzed paru chwil. Dokonać tego może raz w tygodniu, jednak na nie dłużej niż 4 posty.
Posiadacz: ---

Bezkres był pierwszym z przeklętych braci i zawsze ukazywany był przy boku Chaosu. maść miał w kolorze brudnego złota, oczy zaś - niczym dwa szmaragdy, które połyskują w słońcu. Bezkres patronem był istot młodych, lecz tylko tych, którzy radzić sobie z życiem umieli i trudności nie były dlań żadną przeszkodą. Najciekawsze było, iż Bezkres znał cały powstały świat na pamięć, a przemierzył go tylko raz jeden! Lubował sobie jednak zasady przyrody, bo to ona trwa wiecznie, jak on sam. Mocami jego była wszechrzecz, bo nad wszechrzeczą raczył panować. Posiadał wiedzę, o której nie śniło się najstarszym, jednak nie wywodziła się z niej żadna prawdziwa moc. Był po prostu myślicielem; zagłębiał się i zdobywać coraz to nowsze informacje. Raz w tygodniu, na okres 3 postów(swoich), jest w stanie wkraść się do czyjegoś umysłu. Jednak to co go wyróżniało to panowanie nad destrukcyjną siłą żywiołów, lecz tylko jeden wybrany mógł w pełni kontrolować: ziemię. Może z nią zrobić wszystko na co ma tylko ochotę, lecz wyłącznie raz na dwa tygodnie i nie dłużej niż na 5 postów.
Posiadacz: Insane

Nieskończoność maści był tak jak Czeluść, białą. Oczy jednak zionęły chłodem lodu, bo nie przywykł on do żadnych uczuć. Patronem nie był niczyim, nigdy nie zwykł zawracać sobie głowy istotami, które nawet nie wierzyły w jego potęgę, a warto napomknąć, że to było z ich strony iście głupie!Mocami jego było utrzymanie równowagi świata w nienaruszonym stanie. Strasznie go przeto irytowało niszczenie tego, co wraz ze swym rodzeństwem utworzył. Może ochronić przed zniszczeniem daną rzecz, teren lub psa, lecz tylko raz na miesiąc. Podstawową jego zdolnością było jednak pielęgnowanie życia. Uzdrawiał ich i leczył, dlatego był jedynym Dzieckiem, o którym można powiedzieć - dobry. Niestety, posiadacz Nieskończoności potrafi tylko zasklepiać niewielkie rany(do 20 pkt. życia), lecz czyni to chętnie raz w tygodniu.
Posiadacz: ---

Czas jako jedyny nie miał ustalonej formy swego przedstawiania. Wiadome w końcu było iż jest to coś nieosiągalnego dla umysłu, niematerialnego w swej istocie, ale bytem, który nas otacza, mógł śmiało się mianować. Czas był ostatni z rodzeństwa, ale jego rola, jak każda inna, ważną była dla świata stworzonego. Moce jego w końcu opierały się na wszystkich procesach, które zachodziły na ziemi. Coś się rodziło, coś umierało - to właśnie za wolą Czasu! Nie może jednak wydać rozkazu śmierci, a jedynie zesłać na kogoś utratę przytomności. Dokonać tego może raz w miesiącu, lecz nie na dłużej niż pół godziny. Jednakże za zdolność wybrał sobie zatrzymywanie płynących zdarzeń. Nie mógł nimi jednak bezkarnie manipulować. Potrafi zamrażać czas na okres 5 postów, raz na tydzień.
Posiadacz: ---


Dodatkowa informacja:
Chaos i Pustka są bliźniętami. Zależność między posiadaczami tych dwóch duchów jest ściśle powiązana. Jeden zna myśli drugiego, czuje jego emocje, jego ból, strach, radość... Jeśli jeden posiadacz bliźniaka zostanie zraniony, drugiego boli ta sama część ciała mimo, że nie dokonały się na niej żadne zmiany fizyczne.

_________________

Theme | Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Dzieci Szyszymory
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: SFORA CIERNIA :: TABLICA INFORMACYJNA :: RANGI ORAZ WYNAGRODZENIA-
Skocz do: