Share | 
 

 Dziedzictwo

Go down 
AutorWiadomość
Levi
Pomiot Ciernia
avatar

Male Liczba postów : 229
Join date : 09/11/2014
Skąd : Underground City

PisanieTemat: Dziedzictwo   Sob Gru 06, 2014 6:09 pm

"Cierń od zawsze miał swoje rody. Miał on również osoby, które nijak wpasowały się w standardy; działali na granicy; ozwani Wyrzutkami nie zaprzepaścili swojej lojalności względem sfory. Obdarzeni Półkrwią, wyszydzani i traktowani jak istoty drugiej kategorii, umocnili w sobie zdystansowanie i chłód. W mniejszych kręgach nazywali siebie Dziedzicami."

Dziedzic Szmaragdu: Potomek Incarcerus'a, olbrzymiego węża, potocznie rozpoznawalnego jako bazyliszek. Osoba ta posiada w swych żyłach płyn o kolorycie zieleni, która uwidacznia się przez skórę na jego łapach, tworząc wzór z żyłek upodobniający do łusek węża. Specyfik nie jest trujący, niemniej lekko kwaśny, trochę piekący w smaku. Aparycja Dziedzica ulega jedynie delikatnie, możliwie najmniej widocznej zmianie. Wybrana przez niego część ciała [ prócz kończyn] zostaję pokryta tą samą szmaragdową siatką, która w kontakcie z atakiem wroga twardnieje i staje się trudną do przebicia. Wzór ten obrazuje się w formie mgiełki, która niezwykle szybko ulatnia się po jej użyciu. Incarcerus dobierał swojego następce na podstawie sprytu, który pozwoliłby mu być niedostrzegalnym dla ofiar, jednak na tyle przystępnym, aby do siebie nie zrażać. Wadę miał jedną - była nią zazdrość. Dodatkową zdolnością jest używanie wężomowy, lecz wyłącznie z jednym, wybranym gadem oraz uodpornianie się na truciznę poznanych zwierząt.
Dziedzictwo: Łeb Węża;
Limit: Łuski [0/2 na miesiąc]; Wężomowa [0/1 na miesiąc]

Dziedzic Szkarłatu: Potomek Evanesc'i, stworzenia znanego jako chimera. Taka różnorodność istnień obrazuje się u następcy w jego oczach. Nie mają one jednej, spójnej barwy - są kolorowe. Za ich pomocą Dziedzic zdolny jest do umocnienia w rozmówcy tego uczucia, które najmocniej nim targa. Tęczówki w takiej chwili przybierają odcień najbardziej zbliżony do tej ekspresji. Wygląd potomka odznacza się znacznie potężniejszymi gabarytami, widać również iż włosie na jego brzuchu i gardzieli znacznie się wydłużyło. Evanesca była panią manipulacji, gdyż za pomocą swej mowy potrafiła każdego odważnego zmusić do uczynienia tego, co chciała. Podobną formą perswazji obdarzyła swą krew, która płynąc w ciele Dziedzica znacznie ułatwia mu życie. Ma to jednak swą słabą stronę, gdyż skoncentrowany na rozmowie nie jest w stanie kontrolować ciała, które swymi gestami może wskazywać na kłamstwo. Szkarłat ma jednak dodatkową zdolność, która pozwala mu na stworzenie z leśnego zwierzęcia marionetki na okres tygodnia.
Dziedzictwo: Łeb Lwa;
Limit: Perswazja [0/2 na miesiąc]; Marionetka [0/1 na tydzień]

Dziedzic Złota: Następca Periculum'a, potężnego Gryfa. Krew tej osoby daję jej możliwość wytworzenia na karku, piersi i ogonie piór o ostrości podobnej do sztyletu. Tak niebezpieczna obrona zwykła uaktywniać się w chwilach niepewności lub strachu, niezależnie od tego, co rzeczywiście uzewnętrznia. Wygląd Dziedzica zmienia się wyłącznie w jego pazurach, które lekko zakrzywione z łatwością wszczepiają się w ziemię, uodporniając na upadki i przewrócenia. Periculum znany był z obsesji względem bogactwa. Gromadził wiele błyskotek i wartościowych rzeczy, które później ukrywał w najróżniejszych zakamarkach. Jego przekleństwo przenosi się na potomka, który dostrzegłszy coś, co chce mieć, będzie do tego dążył za każdą cenę. Ścieżka po trupach nie jest mu żadnym przestrachem. Dodatkową zdolnością Złota jest jego charyzma pozwalająca na skupienie wokół niego tłumów.
Dziedzictwo: Łeb Orła;
Limit: Pióra [0/2 na miesiąc]; Charyzma [0/1 na tydzień]

Dziedzic Szafiru: Latorośl Colovarii, istnienia widocznego nielicznym, czyli Testrali. Osoba z tej krwi zdolną jest dostrzegać śmierć, jednak nie potrafi o niej mówić. Obrazy malują się przed nią, aby następnie rozwiać, acz gardło zamiera, jakoby spętane linami. Podobno Colovaria nie chciała obdarzyć nikogo jarzmem podobnych widoków, chyba, że już takowych doświadczył. Aparycja Dziedzica może wydać się przerażająca, gdyż skóra w okolicy żeber znacznie je uwypukla. Dodatkowo włosie w okolicy wierzchu łap, jak również grzbietu, znacznie ciemnieje. Colovaria znana była ze swojego uprzejmego nastawienia, jednak w sytuacjach kryzysowych lub stresowych bardzo łatwo popadała w złość i przemawiała przezeń agresja. Dziedzic odznacza się tą samą niestabilnością w emocjach, co zwykle klasyfikuje go jako zagrożenie dla otoczenia. Dodatkową zdolnością Szafiru jest jego zdolność orientacji. Nie ma takiego miejsca do którego nie potrafiłby trafić, a przyjaciół zwykł wyprowadzać z najbardziej nieatrakcyjnych miejsc.
Dziedzictwo: Łeb Smoka;
Limit: Wizja [0/2 na miesiąc]; Orientacja w Terenie [0/1 na tydzień]

pomysł by Pazur.

_________________

Theme | Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Dziedzictwo
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: SFORA CIERNIA :: TABLICA INFORMACYJNA :: RANGI ORAZ WYNAGRODZENIA-
Skocz do: