Share | 
 

 Żniwiarze Dusz

Go down 
AutorWiadomość
Levi
Pomiot Ciernia
avatar

Male Liczba postów : 229
Join date : 09/11/2014
Skąd : Underground City

PisanieTemat: Żniwiarze Dusz   Sob Gru 06, 2014 6:09 pm

  Soul Reaperzy - czyli Żniwiarze Dusz, można ich także nazwać bogami śmierci. Są to istoty pochodzące z podziemnego królestwa, a o dziwo przylatują z niebios. Posiadają skrzydła między łopatkami, które wyglądają jak postrzępione kawałki materiału, pojawiają się i znikają według ich woli. Reaperzy mają zdolność wyssania duszy z psowatego. Każdy Soul Reaper posiada własny przedmiot którym obdarowuje właściciela. Każdy żniwiarz posiada osobliwy wygląd i charakter, lecz nie jest dopasowywany do właściciela, wybór jest losowy bądź przeciwny temperamentowi psa. Reaper towarzyszy posiadaczowi jako duch i tylko on może go zobaczyć a także usłyszeć.
  Reapera może widzieć tylko ten który dotknie jego przedmiotu. Widzi on wszystkie informacje na temat psa, jednakże nie dzieli się nimi z posiadaczem jego przedmiotu. Ponadto Żniwiarze mają zdolność wzbudzania niewyjaśnionej agresji u psa poprzez wypiętnowanie jego największych obaw, sam Reaper nie może zaatakować i wyssać duszę, może to zrobić tylko broniąc się.

  A więc co z biednym psem, który nie posiada duszy? Jak ją może odzyskać?

  Pies pozbawiony duszy nie może sam odzyskać swojej duszy, musi to zrobić ktoś bliski przyjaciel/partner/rodzina. Zapłatą może być jakiś zmysł, pamięć, albo jakaś część ciała bądź zasługa. Zależy co sobie wymyśli żniwiarz.

  Jak łapie duszę?

  Żniwiarz, może pozbyć psa duszy wyssysając ją przez pysk niczym dementor. Dusza ląduje w ciele Żniwiarza i kumuluje się tam przez cały czas. Pies, który nie posiada duszy zostaje pozbawiony niezależności gdy tylko Reaper z jego duszą pojawi się na tym samym terenie. Jest wtedy praktycznie oddany Żniwiarzowi a po tym jak on zniknie pies nie pamięta co się w tej chwili działo, przez co ma wrażenie, że cały czas coś mu umyka.

  Ceremoniał oddania Duszy? Na czym polega?


  Żeby odzyskać duszę Żniwiarz musi przeprowadzić odpowiedni ceremoniał polegający na oderwaniu duszy od jego ciała i powrót do właściciela. By doszedł on do skutku podczas ceremoniału musi być obecny pies pozbawiony duszy i ten, który chce go wybawić. Dla Żniwiarza jest to niezwykle bolesny przebieg, mimo że Cierniści bólu czuć nie powinni. Po oderwaniu duszy ciało Reapera zamienia się w gnijące truchło, lecz sam pies jest wciąż zdolnym by mówić czy chodzić, niemniej przychodzi mu to z wielkim trudem. Jest podatnym na choroby i zranienia, które w normalnym stanie nie są mu tak bardzo straszne. Ten proces trwa całe trzy dni, podczas których nie może on wyssać duszy.

  Wyróżniane Reapery:

  Guanyin - niegdyś była boginią litości, oraz współczucia. Jednak gdy przemieniła się w śmierć, nieco jej charakteru uleciało. Guanyin chroni swego właściciela przez co on staje się nietykalny, jednak tylko przez okres 5 postów i wyłącznie dwa razy na tydzień. Pies, któy zaatakuje Żniwiarza będącego w takim stanie, jednorazowo traci 50 pkt. życia. Żniwiarz ten ma miękkie serce, i zdolny oddać swe życie za właściciela jego przedmiotu.
  Posiadacz: ---

  Wygląd - istota o białawym kolorycie. Jej cielsko jest zbudowane tylko z kręgów. Przypomina postać humanoidalną.

  Symbol [który rysuje na ciele właściciela przedmiotu, naszej postaci] - na plecach osobnika maluje się kształt białawych skrzydeł.

  Przedmiot Guanyin - wielka księga, z pozoru wygląda na ciężko jednak w rzeczywistości jest lekka. Posiadacz tego przedmiotu kiedy wpisze imię danego psa w jej wnętrzu, może okalać go choróbskiem, jednak tylko tymi silnymi i tylko raz w tygodniu. Choroba utrzymuje się do czasu wyleczenia przez medyka.

  Menshen - niegdyś chronił innych przed złem i wszelakim nieszczęściem. Po przemianie jeszcze bardziej wsiąkł w swe przekonania. Menshen odbija każdy czar który został wymierzony w stronę, jednak tylko od osoby, która jest niższa od niego rangą. Ochrona ta trwa nie dłużej niż 5 postów i jest dostępna raz na dwa tygodnie. Menshen może ochronić przed zarazą tylko swego właściciela, reszta może popadać jak muchy [np. na misji może go ochronić, gdy reszta będzie w niebezpieczeństwie]. Zaraza jest mu nie straszna wyłącznie raz na miesiąc.
  Posiadacz: ---

  Wygląd - gigantyczny wąż, o zgniłozielonym kolorze w zółte kropki.

  Symbol - na czole osobnika pojawiają się dwa żółte paski przypominające kły węża.

  Przedmiot Menshena - pióro łabędzia. Piórem można pisać po każdej powierzchni nawet po tafli wody. Kiedy pies wypisze czyjeś imię może odebrać mu jakiś zmysł [prócz dotyku], aczkolwiek uprzednio musiał widzieć jego pysk. Zdolność dostępna raz w tygodniu.

  Shouxing - bożek długowieczności. Kiedy wszyscy powymierali, on wciąż panował w swym świecie. Shou może dać czasową nieśmiertelność właścicielowi, lecz jest ona wyłącznie czasowa, gdyż działa przez 24h i jest dostępną raz na miesiąc. Ponadto w zamian Żniwiarz musi coś ofiarować[może to być zmysł]. Shou nie należy do dobrotliwych bogów śmierci, jest chciwy i nie pogardzi nawet najsłabszą ofiarą. Reaper ten potrafi iść na różne układy z tymi co dotknęli jego przedmiotu, jednak nie może zrobić nic właścicielowi swego przedmiotu.
  Posiadacz: ---

  Wygląd - smolisty dym posiadający szkarłatne kropki - oczy.

  Symbol - na gardle osobnika powstaje ciemna plama, o nastroszonych końcach.

  Przedmiot Shouxinga - jego przedmiotem jest złoty miecz. Pies dzierżący jego przedmiot może napisać nim w powietrzu imię psa, który potem mdleje (oczywiście prędzej pies musi go poznać), a gdy się budzi jego życie ubywa o 20 punktów hp. - sen trwa pół godziny i można zastosować go raz w tygodniu.

  Quilin - jest bożkiem, a raczej stworzeniem które może przybierać różne kształty wymarłych gadów. Istota jest obojętna co do posiadacza jego przedmiotu, może mu nawet wyrządzić krzywdę, gdy ten nie podaruje mu wybranej strawy. Może obdarować psa mocą boga śmierci, która pozwala mu widzieć twarze i nazwy ofiar nie znając ich, w zamian za wzrok. Użycie raz na tydzień, a jednocześnie może widzieć do dwóch osób w takim stanie i nie przez okres dłuższy niż 5 postów.
  Posiadacz: ---

  Wygląd - może przybierać wygląd każdego stworzenia z prehistorii.

  Symbol - wielkie oko o kolorze ognia maluje się na jego udzie.

  Przedmiot Quilina - wielki szary róg. Kiedy właściciel w niego zatrąbi, wypowiada imię ofiary, jednakże nikt tego nie słyszy - tylko trąbienie. Może umieścić w ofierze drugą duszę [właściciel może opisać duszę i zachowania które będą występować u ofiary] - wtedy ofiara posiada cudze wspomnienia, i to ją doprowadza do obłędu. Dusze może wprowadzić raz w tygodniu, a jej czas bytowania wynosi równe 7 dni. Dodatkowo nie może w ciągu jednego miesiąca zaatakować TEJ SAMEJ osoby.

  Xiao - kiedyś prowadził pustelniczy tryb życia, stronił od reszty, wręcz byłą mu obojętna. Jako bożek śmierci jest milczący, nie odpowiada na głupie pytania, ozywa się dopiero wtedy, kiedy chce coś uczynić. Potrafi przenieść właściciela swego przedmiotu w dowolne inne miejsce, oczywiście nie gdy pies jest zakuty w liny. Potrafi dokonać tego raz w tygodniu, jednak teleportacja działa jedynie na miejsca, które pies pierwej odwiedził. Jest zdolny do zakochania się, aczkolwiek gdy to zrobi wtedy będzie zmuszony służyć dwóm psom, ale gdy pierwszemu właścicielowi się to nie spodoba może go trwale okaleczyć, bądź zabrać dowolny zmysł.
  Posiadacz: ---

  Wygląd - zjawa wilka, której sierść płonie lodowatym ogniem. Jest wielkości konia.

  Symbol - od czoła, aż do grzbietu malują się szare łzy.

  Przedmiot Xiao - fiolka niekończących się łez. Każda łza która upadnie na podłoże, wypisuje imię ofiary, lecz właściciel przedmiotu wpierw je musiał niegdyś usłyszeć. Ofiara zostaje obarczona trzema fobiami tymi najgorszymi. - ustala to właściciel Reapera. Fobiami można obarczyć raz na tydzień i to wyjątkowo dwie osoby, jednak nie na dłużej niż na czas jednego tygodnia. W ciągu jednego miesiąca ofiarami Żniwiarza nie mogą paść te same osoby.

_________________

Theme | Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Żniwiarze Dusz
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Przewodnik po realiach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: SFORA CIERNIA :: TABLICA INFORMACYJNA :: RANGI ORAZ WYNAGRODZENIA-
Skocz do: