Share | 
 

 Kwestia stad i organizacji

Go down 
AutorWiadomość
Odam
Administrator
avatar

Male Liczba postów : 193
Join date : 07/11/2014

PisanieTemat: Kwestia stad i organizacji   Nie Lis 09, 2014 10:04 am

Sfory
Sfora, to nie wynagrodzenia! To nie jest grupa, do której się przyłączamy żeby zaznać "fejmu"!
Zadaniem stada jest łączyć psowate. Jej członkowie powinni się wspierać mimo personalnych kłótni, gdyż tylko w ten sposób będą mogli liczyć na wzajemną pomoc.

Każda sfora dysponuje własnymi działami fabularnymi, lecz nawet tam nie jesteście w pełni bezpieczni. Zorganizowana grupa może wtargnąć na cudze tereny celem przejęcia ich, bądź porwania obecnej tam persony. Jednak członkowie stada, do którego należy dane terytorium mogą bez problemu uciec przed napastnikami ze względu na doskonałą znajomość okolicy.  
Jedynym terenem całkowicie wolnym od starć są legowiska. Zabrania się tam toczenia jakichkolwiek walk i porwań.

Władzę w sforze sprawują alfy, których zadaniem jest organizowanie wszelkich zbiorowych działań członków stada. To właśnie one zajmują się prowadzeniem rozmów z władzami innych grup, zajmują się polityką i koordynacją działań wojennych, mając na celu przede wszystkim dobro swych poddanych. Także do nich należy ostateczne zdanie w kwestiach organizacyjnych, takich jak przyznanie przydomku, wysunięcie prośby o zakończenie wojny i wiele, wiele innych. Stanowią władzę ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą.

Jak zawłaszczyć terytorium? To niezwykle proste, wystarczy, że alfa wtargnie tam z wyznaczoną w opisie forum liczbą współplemieńców i spędzi tam dobę. Jeśli nikt im w tym nie przeszkodzi, teren zostanie formalnie przypisany danej sforze.
Teraz nasuwa się pytanie po co to robić, czyż nie? Jak już wspominałem, każdy członek sfory, na własnym terytorium może uciec przed napastnikami, jeśli nie jest unieruchomiony w jakikolwiek sposób. Co więcej, na terenach danego stada zbierać zioła i polować mogą tylko jego członkowie. Gdy do tego posunie się obca osoba zostanie to uznane za atak na grupę.

O odejściu ze sfory również decydują alfy. Jeśli chcesz opuścić stado musisz uzyskać zgodę jego przywódców, następnie po spełnieniu odpowiednich warunków możesz ruszyć w świat z czystym sumieniem. Jeśli nie masz na tyle odwagi, chęci albo wymogi postawione przed tobą są zbyt duże, możesz po prostu uciec bez żadnych konsekwencji. Jednak strzeż się, dotychczasowi przyjaciele mogą zacząć cię ścigać.

Tajne organizacje
Sfory są organizacjami jawnymi, tworzącymi silnie związane grupy. Co jednak gdy kilka osób postanowi zorganizować się celem... choćby rozbicia stad od środka?  Albo gdy ktoś postanowi stworzyć sektę religijną, której członkowie co pełnie będą zobowiązani złożyć ofiarę z szczenięcia? Proszę bardzo! Na naszym forum możliwe jest zakładanie tajnych organizacji o nieograniczonej liczbie członków i nieograniczonym niczym celu. Jedyne co musi zrobić osoba chcąca założyć takowe stowarzyszenie jest osiągnięcie przynajmniej dziesiątego poziomu doświadczenia i posiadanie co najmniej dwóch innych członków grupy. W końcu, czy dwie osoby to organizacja? Następnie wystarczy napisać PW do admina, który stworzy dla was tajną siedzibę, widoczną wyłącznie dla wybranych osób.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Kwestia stad i organizacji
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: HYDEPARK :: KOSZ-
Skocz do: